Lednicko-valtický areál

Lednicko valtický areál

je zapsán v Seznamu světového dédictví.Za vlády knížecí rodiny Lichtensteinů,která trvala skoro sedm století, bylo vybudováno mnoho krásných skvostů,které nám byly zachovány do dnešních dnů.V této zahradě evropy,která se nachází mezi Valticemi a Lednicí je kolem jejich venkovských rezidencí vybudován krajinný celek zařazený mezi největší parky starého kontinentu. V tomto parku se střídají zrcadla vodních ploch s krásnými letohrádky,které jsou obklopeny korunami cizokrajných stromů.

Lednice

Lednický zámek je spolu s Valticemi nejdůležitějším sídlem knížecí rodiny Liechtensteinů. Ta si zde během staletí vystavěla pohodlný letohrádek obklopený nádhernou zahradou, který byl protipólem rezidentních Valtic. Stejně jako na Valticích se zde vystřídala řada architektů i stavebních koncepcí. Nejvýznamnější proměnou prošel zámek v letech 1843-1838, kdy byl podle plánů architekta Georga Wingelmullera přestavěn do své současné historicko-romantické podoby. K zámku jsou připojeny monumentální barokní konírny od rakouského architekta Johanna Bernarda Fischera von Erlach a stranou by neměla zůstat ani zmínka o unikátním zámeckém skleníku. Lednický zámek je díky nádherným interiérům a okolí jednou z nejnavštěvovanějších památek naší republiky.

Valtice

Valtický zámek je právem považován za jednu z nejvýznamnějších středoevropských knížecích rezidencí. Na místě původního hradu zde v průběhu 17. a 18. století vystavěli Lichtensteinové velkolepé sídlo odpovídající jejich moci a významu. Díky svým možnostem povolali ke stavbě takové osobnosti rakouské architektury, jako byl Anton Ospel, nebo císařský dekoratér Antonio Beduzzi. Z přepychových interiérů zámku vyniká výzdoba stropů a především zámecká kaple, patřící mezi nejproslulejší barokní prostory na Moravě. Ve Valticích zaujme bezesporu také impozantní raně barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie a blízké památky Lednicko-valtického areálu.

Další informace a tipy na výlet najdete na stránkách Penzion Hlohovec nebo Ubytování LVA.

Nenechte si ujít

Tipy na výlet do okolí ubytování najdete na stránkách níže. Doporučujeme absolvovat alespoň polovinu z popisovaných míst a určitě navštivte některý z vinných sklípků.
Tipy na výlet

Lednicko Valtický areál

Je jedním z pokladů světového kulturního a přírodního dědictví. Se svými historickými objekty je považován za nejrozsáhlejší člověkem uměle vytvořené území Evropy.
Ubytováni Hlohovec

Kontakt

Penzion Hlohovec
Na kopci 530
691 43 Hlohovec
Volejte prosím p. Navrátilovou
Tel: +420 728 738 078
Těšíme se na Vaši návštěvu